Aurile Euphoria zelený čaj 75 g

169 Kč
Na dotaz

Sypaný čaj s verbenou, citrónovou trávou, citrónovou kůrou, okvětními lístky slunečnice, citrónovou kůrou a přírodní citrónovou příchutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zelený čaj osvěžuje, stimuluje, a dodává spoustu pozitivní energie. Pro zlepšení jeho osvěžujících vlastností jsme přidali vynikající energizující přísady: aromatickou verbenu, citrónovou trávu, kůru z citrónu a okvětní lístky slunečnice. Naše originální směs byla vytvořena na základě nejmladších listů zeleného čaje Gunpowder, pocházejícího z čínské provincie Zhejiang. Název tohoto druhu odkazuje na vzhled čaje, jehož listy jsou pevně válcované do malých kuliček připomínajících tvar střelného prachu. Po zalití horkou vodou mají listy tendenci se rozložit a nekolikanásobně zvětšit svůj objem. V případě zeleného čaje je velmi důležitá příprava jeho zpracování. Čerstvě natrhané listy nejsou fermentovány, ale rychle se suší. To umožňuje udržet přirozenou slámově - zelenou barvu odvaru, lehce nasládlou chuť a bohaté aroma s jemným kouřovým nádechem.


S čím ho podávat?
Osvěžující a povzbuzující zelený čaj by měl být kombinován s rybami, saláty a ovocem, které se rovněž dobře snoubí s bílými víny.

 

Návod k přípravě:

Chcete-li zachovat přírodní aroma čajových lístků, zalijte čaj vodou o teplotě 75-85°C. Doporučujeme používat konvice nebo sítka, která lístkům umožní plně se rozvinout (po zalití vodou listy zvětšují svůj objem). Do šálku nasypte jednu čajovou lžičku čaje, zalijte horkou vodou (cca 150 ml na šálek) a nechte 2 až 3 minuty louhovat. Před podáváním doporučujeme oddělit odvar od listů. Louhování zeleného čaje dobu kratší než 3 minuty mu dodává stimulační vlastnosti, zatímco po louhování nad 3 minuty uvolňuje a působí relaxačně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čaj
hmotnost: 75 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: